تیم فرا اپ: کمتر کسی است که این روزها با اپلیکیشن‌های موبایل آشنا نباشد. آن‌ها آنقدر کارراه‌انداز و مفید هستند و با ویژگی‌های زندگی امروزی همخوانی دارند که به سرعت مورد استقبال قرار گرفتند و همه‌گیر شدند. به عنوان مثال پیش‌بینی می‌شود با ادامه همین روند، در چندین سال آینده درصد بالایی از داد و ستدهای آنلاین توسط اپلیکیشن‌ها انجام شوند. در این مطلب قصد داریم به معرفی برخی از فواید و مزایای اپلیکیشن‌ها بپردازیم.

فواید و مزایای اپلیکیشن‌ها برای کاربران

 • حذف محدودیت زمان و مکان برای استفاده از خدمات

به طور حتم همه ما استفاده از موبایل و لمس چند دکمه را به رفتن به بانک ایستادن در نوبت و سایر مراحل آن ترجیح می‌دهیم. این تنها یک نمونه ساده و ملموس از راحت‌تر و سریع‌تر انجام شدن برخی امور به کمک اپلیکیشن‌هاست. در بسیاری از موارد حذف محدودیت مکانی و زمانی برای انجام کارها از مهم‌ترین مزایای استفاده از اپلیکیشن‌هاست . به این صورت شما در هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر مکانی که حضور دارید می‌توانید از خدمات ارائه‌شده در اپلیکیشن مورد نظر بهره ببرید. از خدمات اطلاع‌رسانی و خرید و فروش گرفته تا خدمات پرداخت آنلاین و رزرواسیون و….

 • سهولت کاربرد

اگر خدمات آنلاین صرفا از طریق وب ارائه شوند باز هم محدودیت‌هایی نظیر عدم دسترسی همیشگی به مرورگر مناسب و اینترنت پرسرعت، وجود یک اپلیکیشن را ضروری می‌کنند. هر چند که از طریق گوشی موبایل به مرورگر و وب نیز دسترسی خواهیم داشت ولی اپلیکیشن‌ها در موبایل رابط کاربری بسیار آسان‌تری دارند.

 • صرفه‌جویی در وقت و هزینه

اپلیکیشن‌ها با اهداف متفاوتی طراحی  تولید می‌شوند. گاهی وجود یک اپلیکیشن باعث می‌شود کاری را که برای انجام آن نیاز به صرف وقت یا هزینه است، در زمان کوتاه‌تر و به صورت رایگان یا با هزینه کمتر انجام دهیم. اپلیکیشن‌هایی با قابلیت جستجوی موارد خرید و فروش خودرو و مسکن نمونه پرکاربرد و ملموسی از این اپلیکیشن‌هاست. فرد بدون نیاز به مراجعه حضوری و پرداخت هزینه برای پیدا کردن و معامله خودرو یا مسکن مورد نظر خود می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن کار خود را به انجام رساند.

 • قابلیت مدیریت اپلیکیشن توسط کاربر

اپلیکیشن‌ها قابلیت مدیریت توسط خود کاربر را دارند. فعال یا غیرفعال بودن بخش‌های مختلفی نظیر اعلان‌ها و نوتیفیکیشن‌ها و… مواردی است توسط کاربر قابل انتخاب است. همچنین استفاده از لیست مخاطبین تلفن همراه‌، فایل‌های صوتی و تصویری ذخیره شده در گوشی و… نیز از دیگر امکاناتی است که برخی اپلیکیشن‌ها دارا هستند و در بسیاری از موارد مفید است.

 • مطلع شدن به موقع از اخبار و اطلاعات

ارزش برخی اخبار و اطلاعات به این است که در اولین فرصت ممکن از آن مطلع شویم. موبایل بهترین و در دسترس‌ترین وسیله است که همیشه و به صورت مداوم به آن سر می‌زنیم و پیام‌های اپلیکیشن‌های مختلف آن را بررسی می‌کنیم.

 

فواید و مزایای اپلیکیشن‌ها برای تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن

برای انجام هر کاری که در آن نیاز به ارتباط با گروهی وجود داشته باشد وجود یک اپلیکیشن بسیار مفید خواهد بود. این کار می‌تواند همان کسب و کار درآمدزا باشد یا حتی ارائه خدمات مختلف اطلاع‌رسانی، آموزشی، اداری و… . در هر صورت کمک گرفتن از یک اپلیکیشن اختصاصی برای ارائه خدمات فوایدی نظیر موارد زیر را به همراه خواهد داشت:

 • ارتباط مداوم با گروه مخاطب

وجود یک اپلیکیشن در گوشی مشتریان و مخاطبان به راحتی امکان برقرای ارتباط دوطرفه مداوم را برای شما فراهم می‌کند.

 • اطلاع سریع از بازخورد مشتریان نسبت به تغییرات جدید

موفقیت در هر تجارت و کسب و کاری مستلزم این است که مرتبا ایده‌ها و تغییرات جدید اعمال ‌شود. اگر بتوان ابتدا و پیش از اجرایی شدن کامل این طرح‌ها به نحوی از بازتاب آن‌ها در میان مخاطبین مطلع شد می‌توان عیب و نقص‌ها را برطرف نمود و از ضررهای احتمالی پیشگیری کرد. اپلیکیشن‌ها این امکان را فراهم خواهند آورد.

 • بازاریابی به کمک مخاطبین و مشتریان

گنجاندن بخشی مانند معرفی به دوستان و اشتراک‌گذاری در اپلیکیشن زمینه خوبی برای بازاریابی به کمک مشتریانی که از خدمات راضی هستند فراهم می‌آورد.

 • دیده شدن بیشتر و ماندگارتر (ارتقا برند)

وجود اپلیکیشن اختصاصی شما در گوشی مشتریان و مخاطبین سبب می‌شود آیکون اپلیکیشن به‌عنوان نمادی از کسب‌وکار شما همواره جلوی چشم مشتریان باشد و برندتان را در ذهن آن‌ها ماندگارتر نماید.

 • کاهش هزینه تبلیغات و خدمات حضوری

ارائه برخی خدمات به‌صورت حضوری مستلزم استخدام نیروی کار و پرداخت هزینه مکان است. این در حالی است که بسیاری از این خدمات قابلیت ارائه در قالب یک اپلیکیشن حتی آفلاین را نیز دارند. همچنین وجود اپلیکیشن بستر مناسبی برای انواع تبلیغات نیز هست و منجر به کاهش هزینه تبلیغات به صورت‌های دیگر خواهد بود.

 • به‌روزرسانی آسان و اطلاع‌رسانی سریع و به موقع

برخی اطلاع‌رسانی‌ها لازم است در بازه زمانی محدود و مشخصی صورت گیرند. موبایل بهترین وسیله برای این گونه اطلاع‌رسانی‌ها و اپلیکیشن اختصاصی به صرفه‌ترین ابزار موجود برای این کار است.

ثبت یک نظر