تیم فرا اپ: به‌طور حتم استقبال مخاطبین و دانلود پرتعداد اپلیکیشن، یک موفقیت خوب محسوب می‌شود. در این مطلب سعی شده است با پرداختن به این موضوع و بیان نکات کلیدی و مهم در این زمینه‌، یک راهنمای خوب برای معرفی راه‌های افزایش فروش و دانلود اپلیکیشن‌ها ارائه شود.

  • توجه به کیفیت اپلیکیشن

اولین قدم و درواقع شرط لازم برای استقبال خوب از اپلیکیشن شما، کارایی و کیفیت آن است. شما هرقدر هم که قدم‌های دیگر را درست بردارید، اگر محصولی عرضه کنید که اصطلاحاً به‌دردبخور نیست به طور حتم برای فروش و دانلود خوب آن پس از مدتی با مشکل مواجه خواهید شد. خصوصاً اینکه اپلیکیشن‌ها جز آن دسته از محصولاتی نیستند که همین‌که به دست مشتری رسید کار تمام باشد و اتفاقاً دانلود اپلیکیشن شروع کار است.

  • پشتیبانی خوب پس از فروش یا دانلود

پشتیبانی خوب نیز از موارد مهمی است که باید مدنظر قرار گیرد و لازم است از ابتدا و پیش از عرضه اپلیکیشن به فکر آن باشید. شما باید این آمادگی را داشته باشید که از ابتدای انتشار اپلیکیشن و پس از اولین دانلود نیز پاسخگوی سؤالات و مشکلات احتمالی کاربران باشید و یک راه ارتباطی برای این منظور در نظر بگیرید. در غیر این صورت کاربران در صورت عدم دسترسی به شما برای طرح مشکلاتشان بدبین خواهند شد که می‌تواند ضرر جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

  • شناسایی مخاطبین اپلیکیشن و محل‌های حضور آن‌ها

یک گام اساسی برای فروش خوب هر محصول، شناسایی دقیق افرادی است به‌صورت بالقوه مشتری آن محصول هستند. یعنی بدانیم محصول تولیدی ما در بین چه گروهی طرفدار بیشتری دارد و این افراد در چه جاهایی اعم از فضاهای حقیقی و مجازی حضور و رفت‌وآمد بیشتری دارند. اپلیکیشن‌ها نیز از این قاعده کلی مستثنا نیستند. شبکه‌های اجتماعی مختلف، فروشگاه‌های اینترنتی، انجمن‌ها و فروم‌ها، همایش‌ها، و بسیاری از مجامع عمومی حقیقی و مجازی نمونه‌هایی ازاین‌دست هستند که باید با تحقیق و بررسی شناسایی شوند تا در موقع مناسب با آمادگی کامل بستری برای معرفی اپلیکیشن شما قرار گیرند.

  • شناسایی و استفاده از مارکت‌های مناسب برای قرار دادن اپلیکیشن

یک روش بسیار رایج و معمول برای انتشار اپلیکیشن‌ها، مارکت‌های ایرانی و غیر ایرانی است که به همین منظور وجود دارند. سعی کنید به نوع اپلیکیشن خود توجه کنید و ببینید این دسته از اپلیکیشن‌ها بیشتر در کدام مارکت دانلود می‌شوند و درواقع افرادی که به اپلیکیشن شما نیاز دارند بیشتر در کدام مارکت به دنبال جستجو و یافتن اپ موردنظر خود هستند.

  • قرار دادن و معرفی محصول در فضای مجازی به‌صورت گسترده

اگر شما یک برند شناخته‌شده و جاافتاده و پرطرفدار نیستید برای معرفی اپلیکیشن خود لازم است ابتدا کمی سروصدا راه بیندازید. یک راه برای انجام این کار این است که افراد به هر جا در فضای مجازی که می‌روند با تبلیغات و حرف‌وحدیثی در مورد اپ جدید شما مواجه شوند. پس بهتر است برای انجام این کار برنامه و گروه داشته باشید و وقت بگذارید.

  • معرفی درست و کامل اپلیکیشن

قسمت توضیحات در فروشگاه‌ها و مارکت‌های اپلیکیشن یکی از مهم‌ترین و اولین قسمت‌هایی است که مخاطبین برای آشنایی بیشتر با اپ موردنظر به آن مراجعه می‌کنند. بنابراین اگر توضیحات جامع و جذاب با کلیدواژه‌های مناسب برای این بخش آماده کنید دستتان خیلی جلو خواهد بود. برعکس اگر برای تهیه متن مناسب در این قسمت وقت و دقت لازم را به کار نگیرید به‌راحتی بسیاری از مشتریانتان را از دست خواهید داد.

  • تبلیغات کلیکی و تهیه پوستر و ویدئوی تبلیغاتی

این روزها بیشتر افراد ترجیح می‌دهند اطلاعات موردنیاز خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن کسب کنند. گاهی عکس‌ها و فیلم‌ها علاوه بر اینکه به دلیل گرفتن زمان کمتر بیشتر موردتوجه هستند‌ گویاتر و جذاب‌تر نیز هستند. به‌عنوان‌مثال شاید شما با هیچ توضیحی نتوانید مخاطب را مشتاق به دانلود اپلیکیشن خود کنید اما فقط اگر پوستری تهیه کنید که فردی جذاب برای گروه هدف خود را در حال استفاده از اپ شما نشان می‌دهد، بسیاری از افراد را ترغیب به دانلود و استفاده از آن کنید. یا مثلاً یک ویدئوی آموزش و راهنمای استفاده از اپلیکیشن خود بسازید و آن را به اشتراک بگذارید. می‌توان از تبلیغات کلیکی که در سایت‌ها و گروه‌های مختلف نیز بهره برد

  • برقراری ارتباط خوب و مداوم با مخاطبین

سعی کنید در اپلیکیشن خود حتماً بخش ارتباط با ما را قرار دهید. به‌این‌ترتیب راحت‌تر می‌توانید هم به مشکلات احتمالی رسیدگی کنید و هم بازخورد کاربران را ببینید و در جهت ارتقای اپ خود از آن بهره ببرید.

  • ایجاد بستری برای ارتباط مخاطبین با یکدیگر

اگر کاربران اپلیکیشن در جایی مثل یک انجمن، سایت یا حتی قسمتی از اپلیکیشن بتوانند با هم در ارتباط باشند و تبادل‌نظر کنند درواقع گنج بزرگی از نظرات و بازخوردها در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

  • قرار دادن طرح‌های تشویقی

طرح‌های تشویقی و جوایز در ازای دانلود یا معرفی به دوستان نیز از روش‌های رایج برای افزایش دانلود اپلیکیشن‌هاست که اگر با خلاقیت همراه باشد ثمرات خوبی به همراه خواهد داشت.

ثبت یک نظر