تیم فرا اپ : روش رایج و اصلی ساخت یک اپلیکیشن، برنامه‌نویسی است. برنامه‌نویسی و آموختن و مهارت یافتن در آن کار ساده‌ای نیست و مستلزم کسب تجربه و صرف زمان است. برای افراد علاقمند به برنامه‌نویسی و مستعد در این زمینه که قصد ادامه و انجام این کار را به صورت حرفه‌ای دارند، اختصاص دادن زمان و هزینه‌های مختلف در این راه توجیه کافی خواهد داشت.

در دنیای امروز که موبایل و اپلیکیشن‌های موبایل کاربرد گسترده‌ای پیدا کرده‌اند و داشتن یک اپ اختصاصی برای کسب کار و اهداف مختلف اهمیت و جایگاه ویژه‌ای دارد، عده زیادی هستند که دوست دارند بتوانند خودشان اپلیکیشن مورد نیازشان را بسازند و در عین حال چیزی از کدنویسی نمی‌دانند. این احساس نیاز منجر به ساخت و ارائه نرم‌افزارهایی شده است که امکان ساخت اپلیکیشن موبایل بدون نیاز به کدنویسی را فراهم می‌کنند که معمولاً «اپ‌ساز» نامیده می‌شوند. هر چند ساخت اپلیکیشن از این طریق کار پیچیده و سختی نیست اما باز هم بسته به سطوح مختلف مهارت کامپیوتر ممکن است افراد برای کار با اپ‌سازها نیاز به آموزش داشته باشند. این مطلب نیز با هدف آموزش اولیه و آشنایی با محیط و نحوه کار با اپ‌سازها نوشته شده است.

مهارت‌های لازم برای ساخت اپلیکیشن بدون کدنویسی

درست است که برای ساخت اپلیکیشن لزوماً نیاز به دانش برنامه‌نویسی نیست اما حقیقتاً این گونه نیست که با چند کلیک ساده و در چند دقیقه به راحتی بتوان اپلیکیشن ساخت. برای این منظور مهارت‌های اولیه کار با نرم‌افزارهای کامپیوتری به صورت درگ اند دراپ (کشیدن و رها کردن) لازم و ضروری است. با این حال وجود آموزش‌ها و راهنمایی‌های موجود در سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات و همچنین سامانه ساخت اپلیکیشن نیز می‌تواند برای یادگیری مفید و راهگشا باشد

سامانه ساخت اپ چیست و چگونه کار می‌کند؟

برای کار با هر وسیله‌ای خوب است ابتدا بدانیم که اساساً آن وسیله چیست و چگونه کار می‌کند. می‌دانیم که هر اپلیکیشن موبایل از یک یا چند صفحه کدنویسی شده تشکیل شده است. اپ‌سازها کدهای نوشته شده نیمه‌آماده‌ای هستند که قسمت‌هایی از آن‌ها به صورت جای خالی قرار داده شده‌اند. اپلیکیشن هنگامی می‌تواند شروع به کار کند که شما این جاهای خالی را بسته به کارکرد اختصاصی که مد نظر دارید پر کنید و کدنویسی را کامل کنید.

در واقع این سامانه اپ ساز وسیله تبدیل عملیات مختلف به کدهای دستوری مورد نیاز شما هستند. به عنوان مثال شما می‌خواهید برای قسمتی از اپلیکیشن خود رنگ زرد را انتخاب کنید اما چون دانش کدنویسی نمی‌دانید نمی‌توانید این دستور را به صورت کد بنویسید. سامانه تولید اپ این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به صورت درگ اند دراپ، دستور مورد نظر را از طریق یک یا چند کلیک بر روی محیط اپ‌ساز بدهید، سپس این دستور را به کد برنامه‌نویسی تبدیل کرده و جای خالی مربوطه را پر می‌کند. به همین ترتیب تمامی کدنویسی تکمیل و اپلیکیشن طبق سلیقه شما آماده خواهد شد.

مزایا و معایب اپ‌سازها

صرفه‌جویی در هزینه و زمان از طریق حذف کدنویسی و آموختن آن مهم‌ترین مزیت اپ‌سازهاست. این مزیت بزرگ در کنار خود محدودیت‌ها و معایبی نیز دارد که گاها حتی به کلی مانع استفاده از این روش می‌شوند.

  • محدودیت در انتخاب قالب اپلیکیشن و ظاهر آن؛
  • محدودیت در افزودن قابلیت‌های مختلف به اپلیکیشن (شما فقط در همان محدوده تعیین شده توسط اپ‌ساز حق انتخاب قابلیت‌های مختلف برای اپکیشن را خواهید داشت)؛
  • اپلیکیشن کاملاً اختصاصی شما نخواهد بود (به دلیل به جا ماندن رد پای اپ‌ساز و شرکت سازنده در اپلیکیشن. البته فقط برخی از اپ‌سازها این گونه هستند)؛البته در صورتی که با سایت‌های اپ ساز برای نمونه سایت اپ ساز فرااپ کار کنید این موضوع تغییر خواهد کرد.
  • عدم اطمینان و کنترل کامل به امنیت اپلیکیشن؛
  • محدودیت در به‌روزرسانی اپلیکیشن؛

مهم‌ترین معایبی هستند که می‌توان به آن‌ها اشاره نمود.

انتخاب بهترین اپ‌ساز

تنوع و تعداد اپ‌سازها، اعم از ایرانی و غیرایرانی به قدری بالاست که تقریباً برای هر هدف و سلیقه‌ای می‌توان چندین مورد مناسب پیدا کرد. در این مورد باید توجه کنید که به سایتی مراجعه کنید که علاوه بر ارایه‌ی اطلاعات کافی به شما مشاوره بدهد.

سامانه ساخت اپلیکیشن  فرا اپ www.fraapp.ir بر روی ساخت یک یا چند مدل اپلیکیشن که تمرکز و قدرت بیشتری دارد توجه دارد ولی در کنار آنها برای موضوعات جدی‌تر هم پروسه‌های قابل توجه را به کاربران ارائه می‌دهد.

پیشنهاد می‌کنیم برای شروع و آشنایی با یک اپ ساز، از سرویس رایگان فارسی مثل بسته رایگان سایت fraapp.ir استفاده کنید، پنل آزمایشی سایتfraapp.ir نیز هم اکنون  در دسترس است و شما برای آشنایی و تست اولیه فقط لازم است در این سایت به صورت رایگان ثبت نام کنیدو با مشاهده ویدیو های اموزشی بصورت کامل به ساخت اپلیکیشن های موبایل مسلط شوید.

پس از انتخاب دسته بندی اپ‌ساز مناسب باید با توجه به راهنمایی‌ها و آموزش‌های اختصاصی سرویس و سایت مورد نظر، گام به گام پیش بروید و اپلیکیشن خود را بسازید و از آن لذت ببرید.

تیم متخصص این سامانه و ابزار قدرتمند آماده خدمات دهی به شما می باشند

هزینه ساخت اپلیکیشن بدون کدنویسی

images432

اکثر سرویس‌های موجود، پنل‌ها و سطوح مختلف قیمت برای ارائه خدمات خود دارند. به‌طور حتم اگر شما نیاز به ساخت یک اپلیکیشن ساده دارید که لازم نیست صددرصد هم اختصاصی باشد، این روش نسبت به سفارش دادن به برنامه‌نویس مقرون به‌صرفه‌تر خواهد بود و با مبالغ قابل قبولی (با توجه به امکانات اپلیکیشن مورد نظر) به هدف خود خواهید رسید.

ثبت یک نظر